Coaxil - Tianeptinum - zastosowanie i działanie lecznicze
Preparat wskazany jest w leczeniu zespołów depresyjnych.
Doustnie, przed posiłkami. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.
Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 15 lat. Leku nie należy odstawiać nagle. Dawkę należy zmniejszać stopniowo przez 7 do 14 dni.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Bóle brzucha, nadbrzusza, uczucie suchości błon śluzowych w jamie ustnej, jadłowstręt, nudności, wymioty, zaparcia, wzdęcia, bezsenność, senność, koszmary senne, osłabienie, tachykardia, skurcze dodatkowe, ból i zawroty głowy, omdlenia, drżenia, uderzenia gorąca, trudności w oddychaniu, trudności w przełykaniu, bóle mięśniowe, bóle pleców.
Lek może powodować zaburzenia sprawność psychomotorycznej.
Gdy masz nadrważliwość na tianeptynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.
Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak danych dotyczących stosowania leku w ciąży. Z tego względu nie zaleca się podawać tianeptyny kobietom w ciąży. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Skomentuj