Ibufen Baby - buprofenum - zastosowanie i działanie lecznicze
Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego).Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania, bóle głowy, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Doodbytniczo. Zwykle stosowana dawka - niemowlęta od 3 do 9 miesięcy (od 6 do 8 kg) 1 czopek 3 razy na dobę, w odstępach co 6 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby. Dzieci od 9 miesięcy do 2 lat (od 8 do 12 kg) 1 czopek 4 razy na dobę, w odstępach co 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. Nie należy przekraczać jednorazowej dawki 10 mg/kg masy ciała. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować produktu dłużej niż 3 dni. Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia można podać produkt leczniczy tylko po konsultacji lekarskiej. Produkt leczniczy przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia. Nie stosować u dzieci o wadze poniżej 6 kg.
Niezbyt częste: zgaga, niestrawność, biegunka, ból brzucha, nudności, miejscowe podrażnienie odbytu; bóle głowy; wysypki skórne; pokrzywka i świąd.
Rzadkie: wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia. W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne; obrzęki.
Gdy masz uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, toczeń rumieniowaty, choroby odbytu i odbytnicy, choroby przewodu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna).
Gdy stosujesz inne leki. Ibuprofenu (podobnie jak innych leków z grupy NLPZ) nie należy stosować jednocześnie z poniżej wymienionymi lekami:kwasem acetylosalicylowym, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub lekami przeciwbólowymi, lekami moczopędnymi oraz przeciwnadciśnieniowymi, lekami przeciwzakrzepowymi, litem, metotreksatem, zydowudyną, kortykosteroidami, cyklosporyną, digoksyną, takrolimusem, mifeprystonem, antybiotykami z grupy chinolonów, glikozydami nasercowymi, aminoglikozydami, probenecydem, doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.
Skomentuj