Nicorette Freshdrops - Nicotinum - zastosowanie i działanie lecznicze

Sklad: 
Postać leku: 
tabletki do ssania
Wskazania: 

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie: 

Doustnie. 1 tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na jej rozpuszczenie. Co pewien czas tabletkę do ssania należy przesuwać z jednej strony jamy ustnej na drugą i powtarzać tę czynność, aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać. Nie należy spożywać pokarmów ani pić w okresie, gdy tabletka do ssania znajduje się w jamie ustnej. Napoje, które obniżają pH w jamie ustnej, np. kawa, sok, napoje bezalkoholowe, mogą zmniejszać wchłanianie nikotyny w jamie ustnej. Aby osiągnąć maksymalnie wchłanianie nikotyny, nie należy spożywać tych napojów w ciągu 15 minut przed zażyciem tabletki do ssania.
Należy stosować tabletki do ssania zawsze, gdy pojawia się pragnienie zapalenia papierosa, w dawce na ogół 8-12 tabletek do ssania na dobę. Nie stosować więcej niż 15 tabletek do sssania na dobę.
Uwaga! W trakcie stosowania leku Nicorette Freshdrops konieczne jest całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. Lek Nicorette Freshdrops powinnt stosować osoby, które wypalają 20 lub mniej papierosów na dobę.
 
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: 

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.
 
Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływ na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Skonsultuj się z lekarzem: 

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.
 
Gdy przyjmujesz teofilinę, takrynę, klozapinę, inuslinę, imipraminę, olanazpinę, ropinirol, klomipraminę, fluwoksaminę, flekainid lub petnazocynę.
 
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.

Specjalizacja: 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.