Nicorette (system transdermalny) - Nicotinum - zastosowanie i działanie lecznicze

Sklad: 
Postać leku: 
system transdermalny
Wskazania: 

Preparat jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez złagodzenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Dawkowanie: 

Zewnętrznie na nie uszkodzoną i nieowłosioną powierzchnię skóry na ramieniu, tułowiu lub biodrze. W celu zmniejszenia ryzyka miejscowego podrażnienia skóry, należy każdorazowo zmieniać miejsce przyklejenia plastra. Plaster należy przykleić rano, po przebudzeniu a zdjąć przed pójściem spać. Stosowanie plastra w ciągu dnia nie powoduje zaburzeń snu obserwowanych podczas stosowania nikotyny podczas snu.
U osób o dużym stopniu uzależnienia zaleca się rozpocząć leczenie od Kroku 1, tj. plastra 25 mg/16h stosowanego raz na dobę przez 8 tygodni. Następnie należy rozpocząć stopniowe odstawianie plastrów. Należy stosować raz na dobę plaster 15mg/16h przez 2 tygodnie a następnie 10mg/16h raz na dobę przez kolejne 2 tygodnie.
U osób o małym stopniu uzależnienia zaleca się rozpocząć leczenie od Kroku 2, tj. plastra 15 mg/h stosowanego raz na dobę przez 8 tygodni a następnie kontynuować leczenie za pomocą plastra 10mg/16h stosowanego przez kolejne 4 tygodnie.
 Czas leczenia należy dobierać indywidualnie, nie powinien on przekraczać 6 miesięcy. Jednak niektórzy byli palacze mogą wymagać dłuższego okresu leczenia, aby nie wrócić do nałogu.
Można stosować same plastry lub w skojarzeniu z gumami zawierającymi nikotynę lub inhalatorem.

Możliwe skutki uboczne: 

Bardzo często: świąd. Często: zawroty głowy, ból głowy, uczucie dyskomfortu żołądkowo-jelitowego, nudności, wymioty, rumień. Niezbyt często: kołatanie serca. Bardzo rzadko: przejściowe migotanie przedsionków.
 
Plastry Nicorette stosowane zgodnie z zaleceniami nie wpływają na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Skonsultuj się z lekarzem: 

Gdy masz nadwrażliwość na nikotynę, dławicę piersiową, arytmię serca, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, skurcze naczyń, nadciśnienie, zaburzenia funkcjonowania wątroby, zaburzenia czynności nerek, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy.
 
Gdy przyjmujesz inne leki. W następstwie zaprzestania palenia papierosów może być wymagana zmiana dawkowania niektórych przyjmowanych leków. W przypadku stosowania leków takich jak imipramina, klomipramina, fluwoksamina, klozapina, olanzapina, teofilina, takryna, ropinirol, flekainid, pentazocyna należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem plastrów Nicorette.
 
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Kobiety w ciąży powinny stosować plastry Nicorette tylko po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę. Kobiety karmiące piersią powinny stosować plastry Nicorette tylko po konsultacji z lekarzem.

Specjalizacja: 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.